Nowe nabytki w zbiorach afrykańskich MNS
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zbiory afrykańskie Muzeum Narodowego w Szczecinie wzbogaciły się w 2017 roku o kolekcję sztuki będącej świadectwem kultury i wrażliwości artystycznej Dogonów – ludu mieszkającego w Republice Mali w Zachodniej Afryce. Zakupiono 204 rzeźby (maski i figury) wykonane głównie z drewna, pochodzące w większości z 2. połowy XX w.

Część nowo pozyskanych dzieł pokazana zostanie na wystawie „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka” w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 w dniach 15 września – 30 listopada 2017 roku.

Zakup został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje muzealne” oraz środków finansowych budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w 2017 roku.

logosy